Carnaval

Ihau2018afitx1mini

2018ko HAZPARNEKO LURRALDEKO IHAUTERIAK

CARNAVALS DU PAYS DE HASPARREN 2018

Herrien itzulia :

Lekorne Donamartiri > Izturitze > Aiherra Hazparne

 

> 11:00 LEKORNE

Herriko plazan · Baigura ikastolako ikusgarria

> 12:30 DONAMARTIRI

Herriko frontoian · Arberoa ikastolako ikusgarria ·Soinubila ikasleen kontzertua · Komitearen ostatua & ogitartekoak

> 14:00 Izturitze

Karroaren harrera eta animazioak herriko frontoian Artetxea kultur elkarteak antolaturik

> 15:00 AIHERRA

Herriko frontoian · Aiherrako eskola pribatuaren animazioak & Aiherrako pesta komitearen harrera alaia

 

Hazparneko desfile nagusia Hazparnekojoaldunekin, Kanboko gaiteroak eta ziganteekineta Arberoa txarranga alaiturik !

 

> 17:00 : Abiatzea : Lapurdi plaza >> Lissar et Jats karrikak igo

 

> 17:30 : Lehen Geldialdia : Patronage frontoia (Haritz barne zineman) >> Ursuia eta Francis Jammes karrikak jautsi (kantuak, dantzak, mutxikoak…)

 

> 18:00 : Azken Geldialdia : Tilleuls plazan (kantuak, dantzak, mutxikoak…)

 

> 18:30 : San Pantzarraren auzia

 

> 19:00 : Mutxikoak Arberoa txaranga alaiturik

 

> 19:30 : Su ziriak !!!!! (ZTK elkarteak)

 

> 22 :00 : Kontzertuak ttattola gaztetxean

Carnaval des villages :

Mendionde St Martin d’Arbéroue Isturits > Ayherre Hasparren

 

> 11:00 MENDIONDE

Spectacle des enfants de l’ikastola Baigura

> 12:30 ST MARTIN D’ARBEROUE

Fronton · Spectacle des enfants de l’ikastola · Concert des élèves de l’école Soinubila· Buvette & sandwichs du Comité des fêtes

> 14:00 ISTURITS

Animations et bar proposés par l’association culturelle Artetxea

> 15:00 AYHERRE

Fronton : Animations et bar proposé par l’école privée & le comité des fêtes

 

Grand défilé de Hasparren Accompagnés par les Joaldun de Hasparren, les géants de Cambo et animé par le txarranga Arberoa !

 

> 17:00 Départ : Place du Labourd >> Puis monter les rues Lissar et rue Jats

 

> 17:30 Arrêt au Fronton du Patronage Cinéma Haritz Barne (Chants, danses) >> Descendre rues Ursuia et Francis Jammes

 

> 18 :00 : Arrêt animations Place des tilleuls (Chants, danses, bertsu)

 

> 18:30 : Jugement de San Pantzar

 

> 19:00 : Mutxikoak autour du feu animé par Arberoa txaranga

 

> 19:30 : Feux d’artifice !!!!!! (ZTK)

 

> 22 :00 : Concerts et fin de soirée au gaztetxea Ttattola

Fronton